İletişim

Gün boyu bilgisayar önünde ya da cep telefonu elde, iletişim formuyla neler geldi diye bekleyemiyoruz. Bu nedenle, hemen bir yanıt alamazsanız şaşırmayın.

Güvenlik Kodu::
security code
Lütfen Kodu girin:

Gönder
25 Ocak 2022

Devenin bale pabucu!

"Bir yaşıma daha bastım!" sitesi

Uzayan Adam

Clarence E. Willard kas gücünü kullanarak boyunu uzatabiliyordu.

1913’te bir adam Londra’daki ABD Büyükelçiliği’ne girdi ve pasaport talep etti. Kendisini Painesville, Ohio’dan Clarence Willard olarak tanıttı ve gerekli ayrıntıları sundu: yaşı, saçının rengi, ağırlığı vb. Ancak kâtip boyunu sorduğunda Willard, “Bir yetmişle bir seksen beş arasında.” yanıtını verdi.

Bu hikayeyi anlatan bir gazete makalesine göre, katip Edward Hobson bu yanıttan şaşkına dönünce Willard açıklama getirdi: Ben Willard, Uzayan Adam. Ne demek istediğimi göstereyim. ” Ardından da gösterdi. Gazete haberine göre, “Orta boylu bir adam olan Hobson’ın gözlerine doğrudan bakmaktayken, kâtibin başının tepesine bakana kadar yavaşça boyunu uzatmaya başladı. Hobson, Amerikan Büyükelçisinin oğlu Frank Page ile özel sekreteri Harold Fowler’ı aradı. Willard onlara da becerisini sergiledi. Page ve Fowler adamı dikkatlice incelediler, gizli yaylar veya başka mekanik aygıtlar olup olmadığını anlamak için bacaklarını yokladılar, ama sonunda onun tam bir ucube olduğu kararına vardılar. ”
1882 doğumlu olan Willard yeteneklerini elçiliğin çok ötesinde de paylaştı. Küçük bir çocukken Barnum ve Bailey Sirki için çalışmaya başladı ve daha sonra yıllarca vodvildeki “en muhteşem gösterisini” gerçekleştirdi. Boyunu 19 santim kadar ve kollarını da 9-10 santim kadar uzatabiliyordu. Willard sahnede seyircilerden bir gönüllüyü kendisine katılmaya davet ediyordu – kendisinden daha uzun birini. Seyirciyle yan yana duran Willard, boyu daha uzun olana kadar kendini uzatırdı.

Science of Invention dergisinin Eylül 1927 sayısında, Willard’ın boyunu nasıl uzatabildiği açıklanmaktaydı. Dergi editörleri Willard’ın röntgenlerini çekip inceledikten sonra, onun omurga eğriliğinin sıradan bir insanda bulunduğundan daha fazla olduğunu belirlediler. Tamamen kas gücünü kullanarak omurgasını neredeyse dümdüz hale getirebiliyordu. Aynı şekilde boynunu da uzatabiliyordu.

Vodvil dışında, 1939 Dünya Fuarı’nda, çeşitli televizyon programlarında seyircileri hayrete düşüren Willard, 1962’de 80 yaşında vefat etti.