İletişim

Gün boyu bilgisayar önünde ya da cep telefonu elde, iletişim formuyla neler geldi diye bekleyemiyoruz. Bu nedenle, hemen bir yanıt alamazsanız şaşırmayın.

Güvenlik Kodu::
security code
Lütfen Kodu girin:

Gönder
25 Ocak 2022

Devenin bale pabucu!

"Bir yaşıma daha bastım!" sitesi

Kuyrukları birbirlerine dolanan 5 yavru sincap ölümden döndü

ABD'nin Wisconsin eyaletinde, plastik atıklar ve otlar nedeniyle kuyrukları birbirine dolandığı için yuvalarından çıkamayan 5 sincap yavrusu kurtarıldı.

Plastik atıklar ve otlar nedeniyle kuyrukları birbirine dolanan yavru sincapların, yuvalarından çıkamadıkları için açlıktan ölme tehlikesi atlatıkları belirtildi.

Yavru sincaplar, kendilerini bu şekilde bulan bir kişi tarafından götürüldükleri Wisconsin Doğal Yaşam Rehabilitasyon Merkezi’nde uygulanan tedavi sonrasında kurtarıldı.

BBC’de yer alan habere göre, veterinerler, beş yavruyu da uyuşturarak düğümlenen kuyrukları birbirinden ayırdı. 20 dakika süren operasyondan bir gün sonra kendilerine gelen hayvanların bu merkezde birkaç gün gözlem altında tutulduktan sonra doğaya salınacağı açıklandı.

Hayvanların durumunun iyi olduğu ve kan dolaşımı sorunu nedeniyle sadece kuyruklarındaki dokuların zarar gördüğü belirtildi.