İletişim

Gün boyu bilgisayar önünde ya da cep telefonu elde, iletişim formuyla neler geldi diye bekleyemiyoruz. Bu nedenle, hemen bir yanıt alamazsanız şaşırmayın.

Güvenlik Kodu::
security code
Lütfen Kodu girin:

Gönder
25 Ocak 2022

Devenin bale pabucu!

"Bir yaşıma daha bastım!" sitesi

Kurban, kendi isteğiyle yamyama yemek oldu

Meiwes tabağa yerleştirdiği et parçasına bir bıçakla çatal sapladıktan sonra sos ekledi, fotoğrafını çekti ve internete gönderdi.

Yan komşuya göre, Armin Meiwes kusursuz bir komşuydu. Çimlerini biçip arabalarını onarıyordu ve hatta onları akşam yemeğine bile davet etmişti.

Almanyanın küçük bir kasabası olan Rotenburg’un diğer sakinleri de ahşap konutunun ışığı geç saatlere kadar açık duran bu 42 yaşındaki bilgisayar uzmanında bir tuhaflık görmemişti. Ardından, Meiwes bir adamı öldürme, ardından da kızartıp yeme suçuyla hakim karşısına çıktı.

Brandes ve Meiwes

Alman adalet tarihinin en tuhaf davalarından biri olmaya aday olabilecek bu olayda, suçlamalara hiç itiraz etmeyen yamyam internete verdiği bir ilan sonrasında 43 yaşındaki Berlinli mühendis Bernd Brandes’le tanıştığını, sonra da onu doğrayıp yediğini itiraf etti.

İfadesine göre, bu onun yapmayı çok uzun zamandır istediği bir şeydi. “Bu fanteziyi hep istedim, sonunda da gerçekleştirdim.” Henüz sekiz yaşında bir okul çocuğuyken sınıf arkadaşlarını öldürüp yemenin hayalini kurmuştu. Annesinin 1999’da ölmesinin ardından bu tutku daha da büyüdü.

Mart 2001’de Meiwes internete “yemek olmayı isteyecek genç, yapılı bir erkek” aradığı ilanını koydu. İlana Brandes yanıt verdi.

9 Mart gecesi ikisi Meiwes’in ahşap evinin yatak odasına çıktı. Brandes 20 uyku ilacı alıp üstüne yarım şişe de alkol aldıktan sonra, anlaşmaları gereğince, Meiwes Brandes’in cinsel organını kesip birlikte yemeleri için kızarttı. Çok fazla kanaması olan Brandes banyo almaya giderken Meiwes oturup Uzay Yolu romanını okumaya koyuldu.

Sabahın erken saatlerinde kurbanını öptükten sonra boğazına kocaman bir mutfak bıçağı saplayarak öldürdü. Ardından Brandes’in cesedini parçalayıp bazı parçaları dondurucusunda hazır pizanın yanına yerleştirdi ve kafayı da bahçesine gömdü.

Bunu izleyen bir kaç hafta boyunca dondurucudan alıp buzunu çözdüğü parçaları zeytinyağı ve sarmısakla pişirip yedi; sonunda polisler kapısında belirene kadar da 20 kilo kadar insan etini tüketmiş oldu.

“Her lokmada, ona ait anılarım daha da güçlendi.” demekteydi ifadesinde.

Meiwes dedektiflere, kurbanını tüketirken bir şişe Güney Afrika kırmızı şarabı içtiğini, en iyi çatal bıçak takımını kullandığını ve masayı mumlarla donattığını anlattı. Tadının domuz eti tadında olduğunu da ekledi.

Eşi benzeri görülmemiş bu dava, Almanya’da yamyamlığın yasadışı olmadığı ortaya çıkınca avukatlar için iyice zorlaştı. Bunun üzerine Meiwes’e yöneltilen suçlama cinsel zevk amacıyla cinayet ve “ölü bedenin huzurunu bozma” olarak şekillendirildi. Sanığın ise benzeri görülmedik bir savunması vardı: kurban aslında öldürülüp yenmeyi kendi istemişti.

Davanın odak noktasını Meiwes’in o gece çektiği mide bulandırıcı sahnelerle dolu bir video filmi oluşturdu; filmde Brandes bunun kendi seçimi olduğunu açıkça belirtiyordu.

Rotenburg’a doğru dönüşü olmayan yolculuğuna çıkmadan önce, Brandes – en azından görünüşte – başarılı bir iş adamıydı ve kız arkadaşıyla yaşıyordu. Kız arkadaşı, Alman televizyonuna verdiği röportajda, Brandes ile çok sağlıklı bir cinsel yaşantıları olduğunu ama Brandes erkeklerden de hoşlandığını söyleyince ilişkinin bittiğini anlattı. Mahkemede savunma tarafı da Brandes’in ciddi bir psikiyatrik bozukluk çektiğini ve “güçlü bir kendi kendini yok etme isteği” sorunu yaşadığını belirtti.

Brandes’i öldürdükten sonra Alman yamyam internetteki ilanına yanıt veren beş başka erkekle daha tanıştı – bunlardan biri Londralıydı. Ama onları öldürmedi.

Temmuz 2001’de tesadüfen Meiwes’in internetteki sohbet odasına giren bir öğrenci Alman yetkilileri bilgilendirdi; Meiwes Aralık ayında tutuklandı. Mahkemede, babası evden ayrıldıktan sonra çocukken kendisini hep yalnız ve terk edilmiş hissettiğini anlattı. Hep “tüketerek” sürekli yanında tutabileceği kendisinden daha küçük bir erkek kardeşi olması hayalini kurmuştu. Brandes’i yedikten sonra kendisini çok daha dengeli hissettiğini de ekledi. Brandes’in çok iyi İngilizce konuştuğunu, onu yediğinden beri kendi İngilizcesinin de geliştiğini söylemeden edemedi.

2004 yılında sona eren yargılamada önce 8,5 yıl hapse, ardından 2005 yılında yapılan yeniden yargılamada da yaşam boyu hapse mahkum edildi.