İletişim

Gün boyu bilgisayar önünde ya da cep telefonu elde, iletişim formuyla neler geldi diye bekleyemiyoruz. Bu nedenle, hemen bir yanıt alamazsanız şaşırmayın.

Güvenlik Kodu::
security code
Lütfen Kodu girin:

Gönder
25 Ocak 2022

Devenin bale pabucu!

"Bir yaşıma daha bastım!" sitesi

Hedefi şaşan ok takım arkadaşının kafasına saplandı

Milli sporcu Hakan Budak'ın attığı ok aynı yerde antrenman yapan arkadaşı Cem Balcı'yı kafasından vurdu. Balcı, kafatasından girip alnından 12 santim dışarı çıkan oka rağmen, mucize eseri ölmedi.

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki okçuluk takımının 21 Mart Pazar günü, Cebeci İnönü Stadı’nda gerçekleştirdiği 70 metre antrenman atışları sırasında, inanılması güç bir kaza meydana geldi. Antrenmanda atışlarını ilk olarak tamamlayan milli sporcu Cem Balcı, sol taraftan nişangahlara doğru yürümeye başladı. (Uluslararası kurallara göre tüm atışlar tamamlanmadan sporcuların atış çizgisini terk etmemesi gerekiyor). Balcı’nın yürüdüğünü görmeyen Budak, oku bırakırken yayın tetik mekanizması koptu. Ok hedef şaşarak nişangaha değil hızla sola doğru fırladı ve Cem Balâ’ya isabet etti. Sporcunun kafatasına giren ok, alnından 12 santimetre dışarı çıktı.

Ameliyat başarılı geçti
Kazaya tanık olan diğer sporcular derhal telefonla acil servisten ambulans isterken, diğer taraftan da Gazi Hastanesi’ni arayarak bilgi verdiler. 3 dakika içinde ambulans Cebeci Stadı’na gelirken, yaralı sporcu Cem Balcı 12 dakikada Gazi Hastanesi’ne ulaştırıldı ve 20 dakika içinde Beyin Cerrahı Gökhan Kurt tarafından ameliyatı gerçekleştirildi. Sporcunun kafatasından girerek alnından çıkan okun, mucize eseri beynine temas etmediği, bu kadar kısa sürede hastaneye yetiştirilerek ameliyata alınabilmesinin de büyük şans olduğu bildirildi. Ameliyat sonrası sağ tarafında hareketsizlik meydana gelen Balcı’nın, dün etkiye tepki vermeye ve konuşulanları anlamaya başladığı ifade edildi. Hayati tehlikeyi büyük ölçüde atlatan sporcu birkaç gün içinde yoğun bakımdan çıkabilecek. Doktorlar Balcı’da kalıcı bir hasar olabileceğini belirtiyor.

Balcı’nın eşi: Olay kesinlikle bir kaza
Kaza sonrası savcılık soruşturma başlattı. Her iki sporcunun da antrenörlüğünü yapan Cem Balcı’nın eşi Gülşen Balcı ifadesinde olayın kesinlikle bir kaza olduğunu, Hakan Budak’tan şikayetçi olmadığını belirterek şunları söyledi: “Antrenmanlarda güvenlik nedeniyle, tüm sporcular atışlarını tamamladıktan sonra malzemeler yere bırakılır ve nişangaha hep birlikte gidilir. Fakat eşim tedbirsiz davranarak nişangaha doğru yürümeye başladı. Bu sırada Hakan Budak’ın yayı bozulmuş. Ok sol tarafa doğru sapmış. Olay büyük bir talihsizlik, çok üzgünüz.”

Psikolojik tedavi görüyor
Hakan Budak olaydan sonra girdiği şoktan kurtulabilmek için üç gündür psikolojik tedavi gördüğünü söyledi. Babası Mehmet Budak, “Oğlum komple bir sporcu. Dalar, kayak yapar, basketbolcu, okçulukta da Avrupa üçüncüsü. Şoktayız. Cem ölseydi ben biterdim. Allah hem onlara hem bize baktı.” dedi. Okçuluk Federasyonu Başkanı Uğur Erdener de “Üzücü bir kaza. Ölüm olayı yaşanmaması büyük şans. Daha dikkatli olmak ve her ihtimali düşünmek gerekiyor demek ki.” dedi.