İletişim

Gün boyu bilgisayar önünde ya da cep telefonu elde, iletişim formuyla neler geldi diye bekleyemiyoruz. Bu nedenle, hemen bir yanıt alamazsanız şaşırmayın.

Güvenlik Kodu::
security code
Lütfen Kodu girin:

Gönder
25 Ocak 2022

Devenin bale pabucu!

"Bir yaşıma daha bastım!" sitesi

Çağdaş Gazman: Mr. Methane

Paul Oldfield (1966 - ) - sahne adıyla Mr Methane - 1991'den beri sahnelerde olan İngiliz bir flatulist ("profesyonel gaz çıkarıcı").

Paul Oldfield (1966 – ) – sahne adıyla Mr Methane – 1991’den beri sahnelerde olan İngiliz bir flatulist (“profesyonel gaz çıkarıcı”). 2006 yılında kısa süreliğine sahnelerden uzaklaştıysa da 2007 ortalarında geri döndü. Dünyada kendisinden başka bu işi yapanın olmadığını ileri süren Oldfield gaz çıkarma gösterilerine başlamadan önce demiryollarında çalışıyordu.

Geçmişi

When Will I Be Famous? (2003) başlıklı kitaba göre, Oldfield gaz çıkarma yeteneğini on beş yaşında yoga yaparken keşfetti. Ertesi gün bir grup arkadaşının önünde bir dakikada yirmi kez gaz çıkararak ilk gösterisini gerçekleştirdi.

1980’lerde profesyonelliğe geçiş yapan Oldfield, Macclesfield kasabasında Screaming Beavers ve Macc Lads gruplarının konserleri öncesinde gösteriler düzenledi. Macc Lads grubunun The Beer Necessities albümünde Oldfield için yazılmış bir şarkı yer alır.

Oldfield daha sonra New York’a giderek Howard Stern Show‘a konuk olarak katıldı. Bu arada Broadway’de bir takım gaz çıkarma gösterileri de oldu.

1990’larda Mr Methane Phil Collins’in “In the Air Tonight” şarkısını “Curry In the Air Tonight” olarak değiştirerek seslendirdiyse de Collins’in menajeri Tony Smith “Bu çok ciddi bir şarkı; bu kadar hafife alınması için bir neden göremiyoruz.” diyerek şarkının yayınlanmasına izin vermedi. İki taraf arasındaki mektuplar The Smoking Gun internet sitesinde yer aldı.

Haziran 2004’te, Q dergisi “Listelere Girmiş En Büyük Rock Parçaları” listesine Mr Methane’ın mr methane.com adlı albümünü en tuhaf ikinci albüm sıralamasında ekledi.

2009 yılında Oldfield Britain’s Got Talent yarışmasına “gaz çıkarmaya sanat katma” amacıyla katıldıysa da finallere kalmayı başaramadı. “Mavi Tuna” valsini gaz çıkararak çaldığı esnada hakemlerin tamamı düğmelerine basarak gösteriyi yarıda kesti – hakemlerden Piers Morgan ve Amanda Holden gülme krizleri geçirirken Simon Cowell onun için “tiksindirici bir yaratık” ifadesini kullandı. Seyircilerin bir bölümünden olumsuz tepkiler aldıysa da diğerlerinin kahkahalarla gülmekte olduğu görüldü. Aynı yıl Mr Methane bu kez Almanya’da Das Supertalent yarışmasına katıldı, ama yarı finallerde elendi.

2013 yılında Mr Methane Finlandiya’da Dünya Gaz Çıkarma Şampiyonası’nda bir gösteri sundu, ama yarışmacı olarak katılmadı.

Haziran 2014’te Mr Methane Android gereçler için gaz çıkarma temalı bir app çıkardı. App aslında 2010 yılında iPhone için geliştirilmiş ama Apple tarafından reddedilmişti. Günümüzde Google Play sitesinde “eksiksiz” sürüm ve özellikleri sınırlandırılmış “bedava sürüm” halinde iki sürüm olarak mevcut.

DVD

Methane, Mr (2000), Mr Methane Lets Rip! ASIN B00004D03A